Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

Salt of the Earth deodorants offer natural and effective odour protection. Their aluminum-free formulas are kind to your skin while keeping you fresh all day long. Experience the power of mineral-rich ingredients that neutralise odour and promote skin health. Salt of the Earth deodorant offers several advantages:

  • Natural and free from harmful chemicals like aluminum parabens artificial fragrances it kind to your skin.
  • Effective odor the mineral salts in deodorant help neutralise odour-causing bacteria keeping you fresh.
  • long-lasting many users report control throughout day. Unlike some deodorants won clog pores or irritate sensitive.
  • cruelty-free aligned with ethical consumer choices.
Showing1–20 of 21 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
SALT OF THE EARTH Deodorant Spray 100ml
£6.00 Unit price £60.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Crystal Classic Deodorant 90g
£6.50 Unit price £71.43 perkg
SALT OF THE EARTH Crystal Classic Deodorant 50g
£4.50 Unit price £90.00 perkg
SALT OF THE EARTH Amber & Sandalwood Natural Deodorant Stick 84g
£11.50 Unit price £136.90 perkg
SALT OF THE EARTH Amber & Sandalwood Natural Deodorant 100ml
£7.50 Unit price £75.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Ocean & Coconut Natural Deodorant 100ml
£7.50 Unit price £75.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Amber And Sandalwood Roll-On 75ml
£7.50 Unit price £100.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Amber & Sandalwood Deodorant Stick - Use Or Refill 75g
£10.00 Unit price £133.33 perkg
SALT OF THE EARTH Pure Aura Lavender & Vanilla Deodorant Spray 100ml
£7.50 Unit price £75.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Lavender And Vanilla Roll-On 75ml
£7.50 Unit price £100.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Melon & Cucumber Natural Deodorant 100ml
£7.50 Unit price £75.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Pure Armour Vetiver & Citrus Natural Deodorant 100ml
£7.50 Unit price £75.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Neroli And Orange Blossom Roll-On 75ml
£7.50 Unit price £100.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Neroli & Orange Blossom Deodorant Stick 84g
£11.50 Unit price £136.90 perkg
SALT OF THE EARTH Amber & Sandalwood Nautral Deodorant Balm 60g
£10.00 Unit price £166.67 perkg
SALT OF THE EARTH Clary Sage And Mint Spray 100ml
£7.50 Unit price £75.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Clary Sage And Mint Roll-On 75ml
£7.50 Unit price £100.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Vetiver And Citrus Roll-On 75ml
£7.50 Unit price £100.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Neroli & Orange Blossom Spray 100ml
£7.50 Unit price £75.00 perlitre
SALT OF THE EARTH Unscented Natural Deodorant Stick 84g
£11.50 Unit price £136.90 perkg

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old